yope refil

YOPE – pionierzy Refilu

Yope to nowoczesna, polska marka, która w swoich produktach stawia na moc składników pochodzenia naturalnego. Pomysł na stworzenie firmy pojawił się wraz z codziennym myciem rąk. Wiele preparatów sprawiała, że skóra dłoni po myciu stawała się sucha i napięta. Marka postanowiła „uszczuplić” takie środki jak mydła w płynie i postawiła na składniki pochodzenia. Yope w swojej działalności zwraca dużą uwagę na ochronę środowiska. Podpowiadamy czym jest akcja Refil i jak korzystać z tych niesamowitych preparatów bez generowania dodatkowych, plastikowych odpadów.

Naturalne mydła w płynie – początek pięknej historii Yope

Bez jakich produktów nie wyobrażamy sobie codziennej pielęgnacji? Do tego grona zaliczyć można m.in kremy do twarzy, żele pod prysznic i mydła w płynie. Czy wiesz, że na dłoniach każdego dnia znaleźć można aż 5000 różnych gatunków bakterii i wirusów. Każdy wie o tym, że ręce należy myć po każdym posiłku, ale niewiele osób wie jaki preparat wybrać. Wybór mydła jest bardzo trudny. Większość z nich mocno przesusza skórę i sprawia, że skóra staje się bardzo napięta. Do tego „sztuczne” zapachy wręcz odrzucały, a „nudne” opakowania stanowiły brzydki element łazienki. Marka Yope postanowiła to zmienić i stworzyła naturalne mydła w płynie, które doskonale oczyszczały skórę i pięknie pachniały. A wszystko to dzięki zastosowaniu naturalnych składników.

Naturalne mydła w płynie od Yope zawierają aż 98% składników pochodzenia naturalnego. Zawarte ekstrakty pochodzą z najlepszych upraw, a składniki myjące posiadają certyfikat Ecocert. Pozostałe 2% składników to bezpieczne środki – syntetyczne i naturalne substancje konserwujące (np. benzoesan sodu i sorbinian potasu. Marka szuka także naturalnych kompozycji zapachowych. Niestety niektórych nie da się odtworzyć. Wykorzystuje się więc syntetyczne kompozycje zapachowe, by uzyskać np. pudrowy zapach mleko, mineralne aromaty lub sól. Te i inne zapachy powstają w laboratorium.

Yope Refil – napełnij puste butelki

butelka yope refil

Marka Yope wie, że troszcząc się o środowisko trzeba zacząć od siebie. Nawet najprostsze gesty i czynności mogą mieć ogromne znaczenie dla naszego środowiska. Marka cały czas stara się szukać bezpiecznych i nowych rozwiązań, którymi chętnie dzieli się ze swoimi klientami.

Opcja Refil to możliwość ponownego napełnienia pustych butelek po produktach Yope. Sposób ten idealnie wpisuje się w filozofię zewa waste. Dzięki temu w ciągu roku można zminimalizować ilość odpadów o nawet 50 plastikowych opakowań. Opcja Refil jest dostępna m.in w Warszawie, a dokładne adresy miejsc, gdzie można napełnić puste butelki znajduje się na stronie producenta.

Yope stawia na lepszy plastik

Od początku istnienia marka Yope stawia na butelki, które są wykonane z tworzywa nadającego się do recyklingu. Marka cały czas się zmienia i stara się tworzyć opakowania, które nie tylko nadają się do ponownego wykorzystania, ale także pochodzą z tzw. R-PET. Ciekawostką jest to, że w butelkach wyprodukowanych w 100% z R-PET dostępne są mydła, żele pod prysznic, środki czystości i płyny do mycia.

Innym materiałem wykorzystywanym w produktach Yope jest bio-plastik. Jest to tworzywo wyprodukowane z tzw. źródeł odnawialnych. Głównym surowcem jest olej z trzciny cukrowej, której wykorzystanie nie wyczerpuje surowców, które są cenne dla Ziemi. Dodatkowo produkcja bio-plastiku gwarantuje mniej CO2 wypuszczanego do atmosfery.

Marka Yope to nowoczesne podejście do naturalnej pielęgnacji. Specjalnie opracowane receptury, moc składników odżywczych oraz przyjemne zapachy sprawiają, że codzienna pielęgnacja jest niezwykle przyjemna i relaksująca. Firma chętnie wsłuchuje się w głosy swoich klientów i wdraża rozwiązania, które dbają nie tylko o skórę, ale także o naszą planetę.