Kocham zapach męskich perfum i zastanawiałam się, gdzie psikać perfumy męskie, by zapach na moim mężczyźnie utrzymywał się najdłużej. W tym artykule podpowiadamy, które miejsca są najlepsze i jakie zapachy doskonale podkreślają męskość.
Gdzie psikać perfumy męskie, a gdzie damskie?
Przez wiele lat nie zwracałam uwagi na to, gdzie dokładnie aplikować perfumy. Zwykle psikałam i stworzyłam mgiełkę, w którą wchodzimy. Okazuje się, że poprawna aplikacja perfum jest bardzo ważna. Podobnie jest z odpowiednim dopasowanie zapachu do osoby, która go „nosi”. Wiele perfumeryjnych marek dużą uwagę zwraca na odpowiedni dobór składników, tak, aby cała kompozycja zachwycała. Obecnie na rynku dostępna jest bogata oferta zapachów o różnych nutach – od lekkich i orzeźwiających po ciężkie, korzenne i orientalne. Wybór odpowiedniego zapachu w zależności od okazji może być trudny. Bez względu jaki zapach wybierzesz, pamiętaj, że te same perfumy mogą pachnieć zupełnie inaczej na Twojej skórze i skórze koleżanki. Perfumy mają tendencję do mieszania się z indywidualnym zapachem skóry i właśnie dzięki temu tworzą się niepowtarzalne bukiety zapachowe.
Teraz pojawia się pytanie. Gdzie psikać perfumy męskie, damskie i na jakie miejsca zwrócić szczególną uwagę? Przed aplikacją zapachu pamiętaj, że ciało każdego z nas posiada swój własny charakterystyczny zapach. Skóra w różnych miejscach na ciele ma różną temperaturę. Oznacza to, że zapach może być inaczej wyczuwalny. Najcieplejsze miejsca znajdują się w tzw. punktach pomiaru tętna. Są to miejsca, gdzie tętno jest najbardziej wyczuwalne (szyja, za uszami, na nadgarstkach, w zgięciach łokciowych, pod kolanami). Dobre ukrwienie i wysoka temperatura tych miejsc sprawia, że aplikowane tam perfumy najsilniej wchodzą w reakcję ze skórę i pachną najmocniej.
Gdzie psikać perfumy męskie? Postaw na długotrwały zapach
Czy metody „psikania: męskich i damskich perfum są takie same? Okazje się, że aplikacja zapachu na miejsce, gdzie skóra jest ciepła jest korzystna bez względu na płeć. U mężczyzn najlepsze miejsca do umieszczenia zapachu to:
- szyja,
- kark,
- nadgarstki,
- zgięcia łokci i kolan.
O czym jednak należy pamiętać? Panowie mają tendencję do wpadania w skrajności. Używają perfum bardzo mało (zapach jest ledwo wyczuwalny) lub wręcz ich nadużywają. Aplikując zapach trzeba pamiętać, by nie był on zbytnio uciążliwy dla wszystkich wokół i nie był zbyt wyrazisty wśród innych unoszących się w powietrzu zapachów. Dotyczy to także nie tylko perfum, ale też wody toaletowej i wody po goleniu.
Co udało mi się też zauważyć? Panowie często rozpylają zapach na ubranie. Tutaj warto zauważyć fakt, że niektóre kosmetyki mogą na odzieży pozostawiać mało estetyczne plamy lub przebarwienia.
Gdzie aplikować perfumy męskie, żeby zapach się utrzymywał?
Ty lub Twój mężczyzna znaleźliście swój ulubiony zapach i zależy Wam, by dany zapach długo utrzymywał się na skórze? Wystarczy przestrzegać kilku zasad, by móc osiągnąć długotrwały efekt. Do najważniejszych zasad zaliczamy:
- Aplikuj perfumy na miejsca, gdzie skóra jest najcieplejsza.
- Nawilż skórę przed aplikacją – sucha skóra chłonie wszystko do wewnątrz. Sprawia to, że zapach szybciej się ulatnia. Dokładnie nawilżenie skóry sprawia, że zapach nie jest wchłaniany w głąb skóry i przez dłuższy czas utrzymuje się na jej powierzchni. Nawilżenie skóry przed aplikacją perfum należy rozpocząć od użycia bezzapachowego kremu lub balsamu do ciała. Krem lub balsam zapachowy może wpłynąć na nuty zapachowe danych perfum.
- Używaj kosmetyków o tym samym zapachu – by Twój ulubiony zapach perfum dłużej się utrzymywał i był odpowiednio intensywny, używaj kosmetyków uzupełniających (np. żel pod prysznic, krem, balsam do ciała, dezodorant) tej samem marki i o tym samym zapachu. Użycie tych kosmetyków nie będzie zmieniać głównych nut zapachowych i odpowiednio podkreśli cały bukiet.
Perfumy męskie – co wybrać?
Mężczyźni mają do wyboru wiele rodzajów perfum. Na rynku dostępne są m.in wody toaletowe, kolońskie, perfumowane. Czym się różnią te produkty? Podstawowa różnica polega na sposobie aplikacji. Wody kolońskie są zdecydowanie mniej trwałe od wód toaletowych. Najbardziej trwałe są jednak wody perfumowane. Mają one bardzo wysokie stężenie eterycznych oraz około 15% kompozycji zapachowych. Oznacza to, że zapach będzie wyczuwalny przez długi czas. Wody perfumowane mogą być ciężkie i rzadko korzystają z nich panowie. W sklepach i drogeriach najczęściej spotykane są wody toaletowe, które różnią się od siebie intensywnością. Może się okazać, że zapach drogiej marki będzie się utrzymywał przez 2 godziny, a produkt taniej marki może być wyczuwalny przez pół dnia. Wszystko zależy od rodzaju zapachu i indywidualnych preferencji.
Męskie nuty zapachowe – co jest najpopularniejsze?
Perfumy męskie podobnie jak te damskie dzielą się na 3 podstawowe nuty zapachowe – nutę głowy, serca oraz bazy. Każda z nich to specjalnie stworzona kompozycja, która razem tworzy niesamowity efekt. Obecnie przyjęło się, że perfumy męskie charakteryzują się silną i ostrzejszym zapachem. Panie natomiast wybierają zapachy bardziej subtelne. Typowo męskie esencje zapachowe to składające się z takich ziół jak np: mięta pieprzowa, szałwia, bazylia, tymianek, kolendra oraz charakterystyczne przyprawy występujące w perfumach korzennych – imbir, gałka muszkatołowa, goździki, kardamon, pieprz i cynamon. Takie zapachy najczęściej można wyczuć w środkowych i początkowych nutach. W nutach bazowych często występuje – tytoń, tabaka oraz akordy świerku, jałowca, sosny, drewna dębowego.
Kocham perfumy męskie z nutami drzewnymi, a Twój mężczyzna jakich używa?