anwen pielęgnacja włosów

Anwen – poznaj nowe podejście do pielęgnacji włosów

Zdrowe i lśniące włosy to cel, który znajduje się na moim podium w kwestii pielęgnacji. Lata testowania, próbowania i sprawdzania owocowały przeważnie frustracją. Do czasu. Wszystko zmieniło się gdy trafiłam na Anwen – markę kosmetyków do włosów, które skupiają się na problemie, o którym wcześniej nie słyszałam – porowatości. Dziś chciałabym i Was zachęcić do ich bliższego poznania.

Pielęgnacyjna rutyna – Anwen o włosach

Czym są kosmetyki Anwen? To odpowiedź na lekceważony dotąd problem porowatości włosów. Produkty Anwen zawierają właściwą kompozycję składników, dzięki którym kondycja włosów ulega wyraźnej poprawie. Jak to działa? Zacznijmy od odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Czym jest porowatość włosów?

Patrząc na pojedynczy włos pod mikroskopem zobaczymy, że jego powierzchnia pokryta jest drobnymi łuskami. Zbudowane są one z cysteiny oraz kwasów tłuszczowych i są zewnętrzną warstwą ochronną. Łuski te wyginają się, a na podstawie ich kąta odchylenia określa się właśnie porowatość włosów.

Anwen - porowatość włosów

Czy można zmienić porowatość włosów? W pewnym stopniu tak, ponieważ zarówno zabiegi fryzjerskie, jak i stosowane kosmetyki pielęgnacyjne mogą zwiększać lub zmniejszać porowatość włosów.

Rodzaje porowatości włosów:

  • niskoporowate,
  • średnioporowate,
  • wysokoporowate.

Jak sprawdzić porowatość włosów?

Porowatość włosów możesz określić na kilka sposobów. Na stronie kosmetyków marki Anwen dostępna jest gotowa ankieta z pytaniami, które dotyczą stanu i wyglądu włosów. Na podstawie podanych odpowiedzi sumuje się punkty, a ich ilość oznacza przynależność do jednej z trzech kategorii porowatości.

Kolejny sposób to umieszczenie włosa w naczyniu z wodą i sprawdzeniu stopnia jego zanurzenia. Większa porowatość sprawi, że włos niemal w całości się zanurzy, mniejsza, że większa jego część pozostanie na powierzchni. Związane jest to z tym, że im bardziej odchylone łuski, tym więcej wody wchłania włos.

Powyższe metody mogą być wskazówką, jednak dopiero wizyta u trychologa pomoże określić porowatość z największą dokładnością. Przy okazji lekarz podpowie Ci, jakie zmiany w odżywianiu czy suplementacji wprowadzić. Jest także nieoceniony jeżeli chodzi o diagnozowanie niedoborów witamin i minerałów.

Pielęgnacja włosów zależna od stopnia porowatości

Włosy niskoporowate

Charakteryzują się ciasno przylegającymi łuskami, regularnym ich ułożeniem i małą skłonnością do wysuszenia. Ten rodzaj włosów powoduje, że substancje odżywcze stosowane w produktach do pielęgnacji nie są w stanie wniknąć głębiej i osadzają się na powierzchni. Skutkuje to utratą sprężystości i naturalnego blasku. Sposób na włosy niskoporowate to substancje o małych cząsteczkach, które wnikną w głąb włosa. Należą do nich olej kokosowy, babassu, palmowy, a także aminokwasy i część ziół.

Anwen - włosy niskoporowate

Włosy średnioporowate

Mogą być wynikiem zmian wprowadzanych przez pielęgnację lub zabiegi fryzjerskie. Do ich pielęgnacji przeznaczone są substancje o średnich cząstkach, takie jak kwasy jednonienasycone z grupy omega – 7 i omega – 9, takie jak oliwa z oliwek, olej z pestek winogron, olej migdałowy, a także inne, np. hydrolizowana keratyna i jedwab.

Anwen - włosy średnioporowate

Włosy wysokoporowate

Charakteryzują się nierównomiernie rozmieszczoną, mocno odstającą łuską. Są podatne na zmiany temperatury i wilgotności powietrza, przez co łatwiej ulegają uszkodzeniom. Do ich pielęgnacji stosuje się substancje o cząsteczkach dużych, np. proteiny wielkocząsteczkowe: mleczne, serwatkowe, jedwabiu, pszeniczne i owsiane, a także wielonienasycone kwasy z grupy omega – 3 i omega – 6.

Anwen - włosy wysokoporowate

Pielęgnacyjna rutyna od Anwen – dedykowane potrzebom włosów

Dotychczasowe kosmetyki do pielęgnacji włosów, które stosowałam, skupione były na problemach takich jak skłonność do wysuszania lub przetłuszczania, brak objętości lub nadmierne puszenie. Kosmetyki Anwen to zupełnie nowe podejście i choć obecne jest na rynku od pewnego czasu, to poznałam je niedawno. Moje średnioporowate włosy są mi wdzięczne, bo odkąd sięgnęłam po kosmetyki dedykowane specjalnie dla takiego rodzaju, zauważyłam znaczną poprawę. A Wy, próbowałyście już tych produktów? A może macie inne, które są równie skuteczne? Dajcie znać w komentarzu.